Fantastický úspěch Milana Hochmuta na maratonu ve Frankfurtu

26.10.2014 12:59

AKTUALIZOVÁNO v 14.29 hod.

Milan Hochmut (27) si dnes v neděli 26. října 2014 splnil další sen ve vytrvalostním běhu. Poprvé v životě běžel maratonskou trať a hned na vyhlášeném BMW maratonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Z patnácti tisíc závodníků, profesionálů i rekreačních běžců, skončil na celkovém fantastickém 207. místě ve vynikajícím čase 2:46:00 hodin. Ve své kategorii doběhl dokonce na 55. místě. Z 36 přihlášených Čechů doběhl jako třetí.

Milan hned na začátku nasadil vražedné tempo a do dvacátého kilometru běžel kolem 17 km za hodinu, od 35. kilometru si sáhl až na dno svých sil a o čtyři kilometry tempo zvolnil. Ke konci se ale vybičoval k mohutnému finiši. První polovinu tratě dlouhé 42,195 km uběhl za 01:13:49 hod., druhou pak za 01:32:11. V průměru běžel za celý závod jeden kilometr za 3:57 minuty.

Teprve časem si on i my uvědomíme, jakého dosáhl skvělého výsledku. Prostě Milan v lehké atletice zraje jako víno a čím víc a dál skvěle reprezentuje jak starorožmitálské hasiče, tak naše město.

Frankfurtský maraton ovládli podle očekávání běžci z Afriky, kteří si běháním v Evropě a Americe vydělávají. V desítce prvních jich dnes bylo z Keni a Etiopie devět. Jen na devátém místě se mezi ně vklínil německý vytrvalec Gabius. Vítězem se stal Mark Kiptoo z Keni v čase 2:06:49 hodin.

Milan Hochmut na snímku z Jizerského ultratrailu letos v červenci.