Hochmut a Mora stáli pětkrát na startu a pětkrát zvítězili

10.09.2018 11:42

Jubilejní desátý ročník Běhu do Svatohorských schodů v Příbrami v sobotu 8. září těsně po poledni vyhráli hasiči ze Starého Rožmitálu Milan Hochmut a Jan Mora. Vzhledem k běžeckým a kvalitám a vynikající fyzičce obou hasičů by tato zpráva asi moc lidí nepřekvapila, ale považte, že tato dvojice se přihlásila pětkrát do závodu a pětkrát suverénně zvítězila!

Dnes, po páté, doběhli oba borci v čase 4:08:80 a druhou dvojici za sebou nechali o 18 vteřin! A to se běžela trať o délce 560 metrů, 289 schodech a s výškovým převýšením osmdesát metrů ve stejnokroji a bagančatech, s přilbou na hlavě, s hadicí a proudnicí v rukou a s hasicím přístrojem na zádech. Svůj rekord a zároveň rekord závodu 3:39:47 z roku 2012 sice Jan Mora a Milan Hochmut nepřekonali, přesto ale všechny své soupeře nechali daleko za sebou.