Starší žáci a žákyně, mladší žáci a přípravka

16.09.2018 18:28

AKTUALIZOVÁNO 17. září

Tento víkend sehrála téměř všechna družstva národní házené Spartaku Rožmitál mistrovské zápasy. Dvakrát nastoupily na hřiště starší žákyně, nejdříve doma proti Nýřanům a pak ještě dnes v Liticích. Doma se jim podařilo nýřanské vrstevnice porazit 15:8 po poločase 10:6, ale v neděli v Liticích už prohrály 11:14, když půle skončila 7:6 v náš prospěch.

Obě utkání naše děvčata odehrála v sestavě N. Vaňková - T. Drechslerová, J. Černovská, A. Hejrová, J. Čípelová - N. Tomanová, D. Brejchová, M. Antalová, B. Feltová a K. Karlíková. V Liticích nastoupila navíc ještě v obraně M. Hudečková.

Branky proti Nýřanům dávaly M. Antalová 8, N. Tomanová 4 a D. Brejchová 3. V liticích dala nejvíc branek (7) opět M. Antalová a celkové skóre doplnily N. Tomanová se třemi a D. Brejchová s jednou brankou.

Starší žáci hráli doma rovněž proti Nýřanům a uhráli remízu 9:9, když v poločase ještě vedli výrazným rozdílem 5:2.

Naše sestava: M. Vaněk - M. Trefný, J. Štrosner, J. Brejcha, J. Zíb - M. Hrdina, J. Vaněk, M. Jeníček, L. Dřevíkovský. Naše branky: J. Vaněk 4, M. Jeníček 3, M. Hrdina 1 a L. Dřevíkovský 1

Do mistrovským bojů zasáhla také starší přípravka, která se zúčastnila prvního turnaje v Litohlavech a v Plzni - Újezdě. Do nové sezony jsme nastoupili s kompletně pozměněným týmem: Matěj Černý - Vojta Trefný, Martin Kohel, Vašek Hudeček, Patrik Metlička, Tomáš Horák, Ondra Nass a Šimon Hrdina.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po osmi účastnících. V základní skupině jsme dokázali porazit Všenice 7:0 a Záluží 10:4. Podlehli jsme ale Litohlavům 2:9, Dobřívi 1:9, Příchovicím 1:2, Přešticím A i Přešticím B shodně 3:7. V následné nadstavbové části jsme prohráli všechny čtyři zápasy. Na turnaji jsme obsadili celkové 14. místo.

Poslední utkání víkendu sehráli v neděli podvečer mladší žáci. Doma podlehli Přešticím 16:21 po poločase 6:11. Naše sestava: Patrik Španihel - Pavel Metlička, Matěj Trefný, Lukáš Přígrodský, Tomáš Kropáček, Tomáš Horák - Tomáš Blažek, David Pospíšil, Kryštof Karlík, Matouš Hrdina. Branky: D. Pospíšil 10, T. Blažek 3 a K. Karlík 3 - za domácí: Beneš 13, Šalom 5, Duchek 3