OD ROKU 1998

V roce 2000 byla založena Trinity Coop s.r.o., v níž má 80 % obchodního podílu dr. Roderick Marshall a 20 % Arcibiskupství pražské, které na ni převádí zámek soudně odhadnutý na téměř šest milionů korun. Kapitál firmy se o tuto částku navyšuje, ale arcibiskupství i přesto zůstává minoritním společníkem.

Roku 2004 je asi za 3 mil. Kč zrekonstruován správcovský domek a jednatel firmy Ing. Havlas sděluje novinářům velkolepé plány, co nový majitel se zámkem provede: od expozice mapující cestu Lva z Rožmitála, přes zpřístupněnou věž, opravený malý palác až po obnovení padacího mostu. Do deseti let bude zámek v takovém stavu, aby byl ve větším rozsahu přístupný veřejnosti.

Za deset let je ale výsledek takový, že vlastník nedá do objektu zámku ani korunu, zámek nezadržitelně chátrá a vrata jsou před veřejností zabedněna. Sliby se rozplynuly jako pára nad hrncem.

Arcibiskupství se v roce 2011 vzdává ve firmě Trinity Coop svých dvaceti procent a převádí je na firmu The Spalena Company s.r.o., kterou vlastní Ing. Zuzana Mruškovičová, jež se stává i jediným jednatelem firmy vlastnící zámek. Církev dává od zámku ruce pryč a na  výtky památkářů, všemožných úřadů, institucí i médií reaguje tak, že ji zdevastovaný zámek nezajímá.

V roce 2013 se zřítila střecha stodoly, o rok později nejstarší část zámku, kde býval pivovar. Majitel dostává pokuty od památkářů, stavebního i finančního úřadu, které v roce 2015 už narostly do výše jednoho milionu korun.

Oba společníci firmy Trinity Coop – R. Marshall a Z. Mruškovičová – od roku 2010 dobývají vzácné kovy ve Rwandě a rožmitálský zámek je jim příliš vzdálený. Až po krachu jejich podnikání v Africe se začínají na konci roku 2015 znovu zajímat o zámek a nechávají alespoň odklidit trosky po zřícených budovách.

V lednu 2016 pan Marshall překvapuje prohlášením, že ve firmě Trinity Coop, která zámek vlastní, pouze zastupuje americké investory.

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode