KAUZA ROŽMITÁLSKÝ ZÁMEK

Zdevastovaný zámek v Rožmitále pod Třemšínem, v jehož gryspekovském křídle měla být expozice Národního muzea, už léta nezadržitelně chátrá a spěje k úplné devastaci. Poslední majitel – firma Trinity Coop s.r.o., na níž se významně podílelo Arcibiskupství pražské, doslova naplňuje přísloví Sliby se slibují, blázni se radují.

Rožmitálský zámek, kdyby byl opraven a zpřístupněn veřejnosti, by ideálně doplňoval blízké zámky v Březnici a Blatné. V jednom dni by tak turisté stihli navštívit tři významné památky a ještě přinést pár korun skomírajícím obchodníkům ve městě.

Proto se kauze věnujeme a přinášíme o ní všechny dostupné informace:

Časový přehled představuje ve stručné podobě celou kauzu od roku 1998, kdy město zámek předalo Arcibiskupství pražskému až do současnosti.

Rubrika Majitelé zahrnuje v několika sekcích základní údaje o vlastnících zámku a jejich budovatelském či zničujícím úsilí od nejranějších Buziců až po současné eseróčko Trinity Coop.

Rubrika Stavba dává alespoň základní představu o stavební dispozici zámku a rovněž přináší katastrální mapu s údaji, kdo co vlastní.

Kauza je zajímavým soustem pro média, a tak ve stejnojmenné rubrice přinášíme vše, co se nám podařilo od roku 1998 přečíst v tisku a na internetu, shlédnout v televizi či poslouchat v rozhlase.

V rubrice Zprávy a komentáře nabízíme přehled vlastních materiálů, které jsme od roku 2012 publikovali na tomto webu.

Fotografie zámku jsou naše a dáváme je zcela nezištně a bez nároku na uvedení pramene komukoli a jakémukoli médiu zdarma k dispozici.

A nakonec Anketa Kdo je majitelem zámku, které se neopomeňte zúčastnit, nám jistě za nějakou dobu přinese zajímavé výsledky.

Z dálky a ze strany gryspekovského paláce, který byl opravován před rokem 1989, vypadá zámek ještě jakž tak ...

... zblízka je to podstatně horší

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode