KAUZA ROŽMITÁLSKÝ ZÁMEK

Zdevastovaný zámek v Rožmitále pod Třemšínem, v jehož gryspekovském křídle měla být expozice Národního muzea, už léta nezadržitelně chátrá a spěje k úplné devastaci. Poslední majitel – firma Trinity Coop s.r.o., na níž se významně podílelo Arcibiskupství pražské, doslova naplňuje přísloví Sliby se slibují, blázni se radují. Spolek Rožmitálský zámek tvořený skupinou nadšenců se snaží alespoň malými opravami zámek jakž tak udržet a v sobotu jej otevírá veřejnosti.

Proto se kauze věnujeme a přinášíme o ní všechny dostupné informace:

Časový přehled představuje ve stručné podobě celou kauzu od roku 1998, kdy město zámek předalo Arcibiskupství pražskému až do současnosti.

Rubrika Majitelé zahrnuje v několika sekcích základní údaje o vlastnících zámku a jejich budovatelském či zničujícím úsilí od nejranějších Buziců až po současné eseróčko Trinity Coop.

Rubrika Stavba dává alespoň základní představu o stavební dispozici zámku a rovněž přináší katastrální mapu s údaji, kdo co vlastní.

Kauza je zajímavým soustem pro média, a tak ve stejnojmenné rubrice přinášíme vše, co se nám podařilo od roku 1998 přečíst v tisku a na internetu, shlédnout v televizi či poslouchat v rozhlase.

V rubrice Zprávy a komentáře nabízíme přehled vlastních materiálů, které jsme od roku 2012 publikovali na tomto webu.

Fotografie zámku jsou naše a dáváme je zcela nezištně a bez nároku na uvedení pramene komukoli a jakémukoli médiu zdarma k dispozici.

A nakonec Anketa Kdo je majitelem zámku, které se neopomeňte zúčastnit, nám jistě za nějakou dobu přinese zajímavé výsledky.

Z dálky a ze strany gryspekovského paláce, který byl opravován před rokem 1989, vypadá zámek ještě jakž tak ...

... zblízka je to podstatně horší

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode