Zajímavé odkazy

 

Rožmitál pod Třemšínem, malebné městečko na říčce Vlčavě s mohutným zámkem, ve kterém žil Lev z Rožmitálu, zve k návštěvě. Na tomto oficiálním webu města se dozvíte všechno nejen z Městského úřadu, ale i z podnikání, sportu a kultury včetně kina. 

www.rozmitalptr.cz

 

Další naše webová stránka, tentokrát věnovaná spisovateli Rudolfu Richardu Hofmeisterovi, jehož 150. výročí narození jsme oslavili v roce 2018. Hofmeister se narodil i zemřel v Rožmitále a také zde velkou většinu svého života žil. Jeho dílo čítá na 40 knih především z pravěku, z historie Praslovanů, biblické příběhy a spoustu povídek z Podbrdska.

www.rrhofmeister.cz/

 

Rožmitál se může od roku 2010 chlubit novým Podbrdským muzeum s památníkem Jakuba Jana Ryby a České mše vánoční, pracovnou spisovatele R. R. Hofmeistera, galerií a expozicí historických automobilů. Rozsáhlé muzeum, které určitě stojí za návštěvu, najdete 30 metrů pod náměstím. (Poznámka: Jste-li muzejní typ, nezapomeňte navštívit i naše Cvokařské muzeum.) Web Podbrdského muzea:

www.podbrdskemuzeum.cz

 

Výběr aktuálních článků z podbrdského tisku. Prokliky na Příbramský deník, Rokycanký deník, Berounský deník, Náš Region, Příbram.cz, Město Dobříš a na náš zpravodajský web staryrozmital.cz

https://www.brdskelisty.cz/vyber-z-podbrdskeho-tisku.html

 

Největší turistický portál, na kterém najdete stovky tipů na výlety po České republice pěšmo, na kole i automobilem, ve dvou, s dětmi i ve skupině.

www.kudyznudy.cz

 

Hledáte veletrh v České republice a v zahraničí, který by se věnoval oboru, jenž Vás zajímá?  Přes 3 000 veletrhů a kulturních akcí z celého světa najdete na stále aktualizovaném webu:

www.veletrhyavystavy.cz

 

Každý v životě něco sbíral nebo ještě sbírá, a zajímají ho poštovní známky, mince, bankovky, medaile, pohlednice, minerály, telefonní karty atd. atd., a neví, kde by vyměnil či nakoupil. Vždy na konci března v pražském hotelu Olympik a v první polovině září na výstavišti PVA Expo v Praze-Letňanech se koná největší sběratelský veletrh ve střední Evropě. O veletrhu a o sběratelské vášni vůbec si přečtěte na:

https://www.sberatel.info/

 

 

 

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode