3,15 promile před Altánem

11.08.2016 04:19

V sobotu 6. srpna krátce po půlnoci nalezli policisté u Hudebního klubu Altán v Rožmitále pod Třemšínem ležet na zemi opilého muže. Třiadvacetiletý mladík se následně začal chovat agresivně a byl vulgární. Svá zranění, která si způsobil pádem, si nechtěl nechat přivolanými zdravotníky ošetřit, i jim sprostě nadával. V dechu mu hlídka naměřila 3,15 promile alkoholu. Muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu jistě ráno vysvětlili stádia opilosti podle promile v krvi:

1-1,5 ‰ - spokojený, sdílný, veselý výraz, živá mimika, výřečnost, smích, rozpustilost, přátelskost, pocit sebejistoty – cítí se lépe, jeho starosti jsou „lehčí“.

1,5-3 ‰ - nekritický, netaktní, křičí, zpívá, nedbá okolí, impulsivní, nenaslouchá ostatním, erythema (zčervenání), stoupá tep (tachykardie), pohyby neuspořádané (ataxie), poráží sklenice, vrávorá, diplopie (rozdvojené vidění).

3‰ a více - únava, ospalost, zvracení, obličej bledne. Opilý může zemřít při zcela banálních situacích, které by za střízliva hravě zvládl - např. se může utopit v kaluži vody. Při vysokých dávkách: narkotický efekt – bezvědomí, necitlivost, inkontinence (pomočení, pokálení), tep slabý, bradypnoe (zpomalené dýchání), mydriáza (rozšíření zornic) nereagující na osvit. V nejhorším případě zástava dechu (dechové centrum CNS, ale netýká se svalů hrudníku).

(Podle www.alkoholik.cz)

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode