Co všechno byste rádi věděli o Kemmlerovi a bojíte se zeptat I/II

27.04.2021 06:00

Firmu Kemmler Electronic založil Rudolf Siegfried Karl Kemmler roku 1986 ve Winzerhausenu nedaleko Stuttgartu. Podnik od svého založení vyráběl kabelovou konfekci: Jednoduché výrobky pro elektroinstalace různých strojních a přístrojových zařízení, ale i složité kabelové svazky nejen pro automobilový průmysl.

V roce 1991 se expandující firma přestěhovala do města Marbach am Neckar a o čtyři roky později byla rozšířena o pobočku ve Věšíně, která se přetransformovala v dceřinou společnost s ručením omezeným se sídlem ve Starém Rožmitále. V roce 1998 byla založena pobočka v Mexiku, která byla ale v roce 2003 prodána.

Společnost se jako celek nadále orientovala na výrobu kabelových svazků, především pro automobilový průmysl. Pro svoje obchodní aktivity využil Kemmler Electronic volný segment trhu, který vzhledem k potřebě vyspělých, moderních, ale převážně jednoúčelových technologií v podobě plně automatických strojů v dokonalé součinnosti s náročnou prací lidských rukou, neobsazují samotní výrobci automobilů ani elektrických strojních zařízení. V roce 1998 firma získala certifikát systému kvality podle norem ISO9002 a QS9000.

V roce 2005 se odkoupením obchodních podílů dalších společníků stal stoprocentním vlastníkem společnosti její dlouholetý jednatel a podílový spoluvlastník Stefan Reiber. Jeho podnikatelská vize vedla firmu k výrazně vyšším technickým, technologickým a ekologickým standardům, ale i k obchodním úspěchům. Pod jeho vedením začala firma zvyšovat svojí odbornou způsobilost a rozšiřovat své výrobní aktivity pro nové zákazníky.

V roce 2005 společnost jako dodavatel pro automobilový průmysl získala certifikát ISO/TS 16949 – v současné době IATF 16949:2016 a v roce 2006 certifikát ISO 14001 pro ekologii.

 Obchodní úspěch a nárůst objemu výroby si v témže roce vyžádal otevření pobočky v Příbrami, nejdříve na Nové Hospodě a pak na Březových Horách. Na konci roku 2008 byla pobočka v Příbrami uzavřena. Jednalo se o zásadní ekonomické opatření na počátku světové hospodářské krize. 

Dokončení zítra.

Vstup do areálu firmy. Archivní snímek

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode