Co všechno starorožmitálští hasiči vloni prožili – 2/2

15.01.2020 04:16

Dokončení ze včerejška.

V rámci okresního sdružení hasičů a 9. okrsku se zástupci výboru na jaře a na podzim zúčastnili shromáždění představitelů sborů dobrovolných hasičů, školení rozhodčích a velitelů jednotek a družstev a jednání se zástupci okrsku. Výbor se scházel a řešil agendu pravidelně každý měsíc v hasičské zbrojnici. Zástupci navštěvovali členy při životním jubileu a drželi čestnou stráž zesnulým Františku Kulovanému a Ing. arch. Josefu Karlíkovi.

Pokud jde o soutěže, zúčastňovaly se jich pouze ženy. V nočním závodě ve Voltuši i letos zvítězily.

V projevu starosta vyzdvihl výkony, kterých dosahují mladí hasiči a jak uvedl, „všichni, kteří se mládeži ve starorožmitálském sboru věnují, zaslouží veliké poděkování“.

Velkou ránu v činnosti mladých hasičů způsobil požár skautské hájovny Na Dědku, kde právě probíhalo naše soustředění. Vedoucí se zde zachovali duchapřítomně, když všechny děti evakuovali do bezpečné vzdálenosti od budovy, kde se nacházelo větším množství propan-butanových lahví. Díky tomu nedošlo k žádným zraněním, ale jen k hmotným škodám. „Za sebe, jakožto velitele první jednotky, která dojela na místo“, řekl Milan Polák, „velice všechny vedoucí chválím a děkuji jim, že událost takto zvádli.“

Více na https://www.staryrozmital.cz/news/vedouci-svou-duchapritomnosti-a-rozhodnosti-zabranili-nejhorsimu/

Lidé ve Starém Rožmitálu nezůstali lhostejní a uspořádali sbírku na věcné prostředky, které zničil požár. Další činnost mladých hasičů se rozhodla podpořit i pražská agentura Double Impact bratrů Jiráskových, která na ni věnovala výnos z dražby vzácné poštovní známky na veletrhu Sběratel ve výši 6 700 Kč. „Všem za podporu velice děkujeme“, zdůraznil starosta.

Bohužel ke konci roku byl ukončen sběr papíru, kterým byla ze získaných peněz podporována aktivita mladých hasičů, protože cena na trhu se dostala na hodnoty, že za jeho odevzdání by se mělo sběrným surovinám ještě platit.

V říjnu proběhlo prověřovací cvičení 9. okrsku na dálkovou dopravu vody v bývalém areálu kasáren. Starorožmitálská jednotka byla na místě druhá hned po rožmitálské.

Na závěr starosta Milan Polák poděkoval za dlouholetou práci ve výboru Františkovi Matějkovi a Jiřímu Homulkovi a nově zvolenému výboru a všem členům sboru popřál mnoho úspěchů. Vždyť v roce 2021 nás čekají oslavy 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Starém Rožmitále.

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode