Dražby, mariáš a striptýz

27.02.2016 06:57

Před pár dny jsme slíbili, že si letos pěkně zavzpomínáme, neboť se k letošnímu roku váže řada výročí, ať významných či méně významných nebo zcela nevýznamných, ale zato zajímavých.

Už v 19. dílu seriály Co domy vyprávějí, který byl věnován hospodě u Petráňů, potažmo kulturnímu domu, jsme psali, co všechno se právě v éře kulturního domu ve Starém Rožmitálu odehrávalo. Plesy, zábavy, veřejná jednání městského národního výboru, kurzy tanečních, schůze, koncerty, estrády atd. atd. (Viz: https://www.staryrozmital.cz/news/a19-dil-restaurace-u-petranu/ ).

Ale některé podniky se ve starorožmitálském bohulibém kulturním a společenském zařízení odehrávaly poprvé a někdy dokonce jenom jednou. Před třiceti lety to byl například první ročník celostátního turnaje v licitovaném mariáši a před pětadvaceti lety určitě poprvé v historii naší obce exhibice profesionálních striptérek. A ještě jedno zajímavé výročí se váže ke kulturnímu domu. Na Svátek práce v roce 1986 se zde konala první diskotéka.

A pokud jde o významné události? Jedny kulatiny bychom tu měli: V polovině července 1991 se zde konaly první veřejné dražby státních provozoven.

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode