Kamiony jezdí ke Kemmlerovi jen zvenku

09.06.2021 08:08

Často diskutovanou věcí související s provozem firmy Kemmler Electronic ve Starém Rožmitále jsou těžká nákladní auta a jejich jízda přes most a Cvokařskou ulicí. Je to záležitost, která vedení společnosti jistě nijak netěší.

Za porušování dopravních předpisů a nepřiměřené zatěžování mostu a Cvokařské ulice velkými nákladními auty jsou totiž výhradně dodavatelé. A navíc nevhodná volba nákladních aut dodavateli způsobuje občas i problémy v zásobování potřebným materiálem.

Proč občas ještě stále kličkuje Cvokařskou ulicí kamion? Je to z prostého důvodu – dopravu do firmy nezajišťuje Kemmler, ale prodejce, dodavatel materiálu. Starorožmitálská firma s těmito dopravci nemá žádný smluvní vztah a za jednání samotných řidičů, kteří se rozhodnou porušit dopravní předpisy, žádným způsobem neodpovídá. Z hlediska právního, je to problém právě toho každého řidiče, který do Cvokařské ulice vjede nákladním autem, které je svými parametry za limitem zákazu vjezdu.

Kemmler je tak fakticky ve stejné situaci, do které se občas dostane každý obyvatel Cvokařské ulice, když mu velkým nákladním autem třeba přivezou stavební materiál nebo uhlí. Velikost auta neovlivní a je rád, že mu to, co si objednal, přivezli.

Kemmler Electronic se situaci nevhodně zvolených dopravních prostředků ze strany dodavatelů snaží předcházet, proto má v objednávkových formulářích a ve všech dlouhodobých nákupních smlouvách mezi dodacími podmínkami uvedené dopravní omezení pro vjezd do Cvokařské ulice. Frekvenci vjezdu nadrozměrných nákladních aut se tímto opatřením podařilo výrazně snížit, ale jako všude se nějaký ten hříšník občas najde.

U dopravců, kteří zajišťují odvoz hotových výrobků z výrobního závodu, problém s porušováním dopravních předpisů neexistuje, protože je na tuto věc pamatováno při jednáních o poskytnutí dopravních služeb a firmou jsou nasmlouvaná pouze dodávková a nákladní auta, která dopravní předpisy neporušují.

Péčí o zlepšování dopravní situace ve Cvokařské ulici se vedení firmy snaží o zlepšení vztahu se všemi jejími obyvateli. Stejně tak se snaží pro svoje zaměstnance zachovat dostupné zaměstnání a pokračovat tak v původním záměru zakladatelů Kovostaru, kteří firmu umístili na konec Cvokařské ulice právě z důvodu její pohodlné dostupnosti pro ně samotné.

Problematice Cvokařské ulice a mostu přes Vlčavu jsme se obsáhle věnovali v roce 2017 v článku, který si můžete přečíst zde.

Zatím poslední velký kamion dorazil až do dvora firmy 24. května z Rakouska. Řidič, který se patrně vůbec neučil v autoškole dopravní značky, se upřímně divil, jak se ke Kemmlerovi špatně jede. Foto: Kemmler Electronic

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode