Kauza Cvokařská a most – 1/8

02.08.2017 06:49

Od pátku ob den budeme publikovat nový seriál, který jsme už slíbili v květnu, ale až teď se nám podařilo dát dohromady všechna fakta. Navíc kauza mostu přes Vlčavu a Cvokařské ulice se neustále vyvíjí a má své pokračování i v těchto dnech.

V našem seriálu shrneme informace známé a platné k začátku srpna. Zodpovíme otázku, proč továrna firmy Kemmler Electronic stojí právě tam, kde stojí, zdokumentujeme vývoj automobilové dopravy za posledních téměř sedmdesát let, jenž se samozřejmě musel odrazit i ve Starém Rožmitále a povíme si, proč byl most postaven zrovna tak, jak jej známe a proč nevyhovuje současnému provozu.

Nahlédneme i do studie, kterou si nechala u Českého vysokého učení technického vypracovat firma Kemmler, aby mohla radnici doložit, že výstavba nové skladovací haly, nijak neovlivní provoz v této části města.

Nakonec přineseme návrhy na radikální zlepšení situace v Cvokařské ulici i na mostě, které ovšem vyžadují hodně peněz, jež by ale dotčená firma mohla – vzhledem k jistě toužebnému očekávání klidného soužití s občany – vynaložit, zvlášť kdyby mohla část krýt z dotací.

Tématu Cvokařská a most se věnujeme v našem zpravodajství často, takže si seriál můžete doplnit podrobnějšími informacemi. Dole na titulní stránce webu klikněte na štítek Kemmler a do vyhledávače zadejte slovo most či Cvokařská.

Pozítří začínáme.

Cvokařská ulice

Most přes Vlčavu

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode