Kauza Zámek pokračuje 25. listopadu

18.11.2014 18:19

Zřícená střecha rožmitálského zámku přiměla všechny zainteresované instituce (samozřejmě kromě majitele) k hektické činnosti. Ono to už totiž není legrace. Dominanta města půjde již podle odborníků za několik let k zemi a kdo se bude zrovna nacházet v její blízkosti bude mít smůlu. Padající trámy, střešní krytina, římsy a celé zdi zdevastují okolí a zasáhnou nic netušící kolemjdoucí.

Po kontrolním dnu 14. listopadu 2014 přímo na zámku, o němž jsme referovali v Novinkách ještě tentýž den, následuje další dějství.

Městský úřad Příbram, oddělení památkové péče odboru koncepce a rozvoje města zahájil s vlastníkem zámku Trinity Coop s.r.o. správní řízení a nařídil mu ústní jednání v pondělí 24. listopadu 2014 v budově příbramské radnice.

Porušování povinností vlastníka památky a neplnění jeho povinností může být ohodnoceno pokutou až do výše 2 000 000 Kč. Tak uvidíme, nakolik si památkáři flagrantní šestnáctileté zanedbávání péče o historický rožmitálský zámek cení.

Jak zámek vypadá na nádvoří i uvnitř si můžete prohlédnout na https://rastv.cz/541231-rozmital_pod_tremsinem  Dole vlevo klikněte na červenou ikonu „Obec“ a vpravo pak vyberte film „Rožmitálský zámek je ve velmi špatném stavu“.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode