Koronavirus ustupuje, dopravní policie nastupuje

26.06.2020 10:40

V souvislosti s letními prázdninami očekávají policisté zvýšení hustoty provozu. Celorepubliková dopraví akce, jejímž cílem je zajistit bezpečnost na komunikacích, dále snaha ovlivnit nekázeň řidičů a upozornit je, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní, začíná již dnes, pokračovat bude v sobotu a v neděli.

Nad dálnicemi bude dokonce létat i vrtulník, který bude monitorovat situaci v provozu a dokumentovat některá přestupková jednání motoristů. Větší množství hlídek bude na silnicích i o příštím prodlouženém víkendu.

Příbramská a rožmitálská policie se také chystá na intenzivnější kontroly, zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy a na riziková místa, kde častěji dochází k dopravním nehodám. Příslušníci policie se budou zaměřovat na dodržování stanovené rychlosti a pravidel na železničních přejezdech, na používání bezpečnostních pásů, na telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu vozidel, předepsaných dokladů apod.

Každý rok se stane o prázdninách značné množství nehod, mnohdy s vážným zraněním, což je připisováno únavě s teplých dnů, oslnění sluncem, nevyspání řidičů na delších cestách, nepozornosti či rychlé jízdě.

Snahou akce je ovlivnit právě nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti – i na Rožmitálsku.

Archivní foto

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode