Milan Hochmut druhý za olympionikem Kreisingerem

27.03.2016 13:31

Na druhém místě hned za olympionikem Janem Kreisingerem skončil v neděli 27. března 2016 v šedesátém ročníku silničního běhu Rožmitál – Březnice Milan Hochmut ze Starého Rožmitálu. Nenavázal tedy na svá vítězství v posledních dvou letech, ale profesionálního běžce, který přijel do Brd ladit formu před pražským půlmaratonem, měl po celou trať stále na dohled.

Desetikilometrovou vzdálenost uběhl Jan Kreisinger v čase 31:44 minut, Milan Hochmut za ním skončil s časem 32:24. Třetí závodník doběhl 27 vteřin za Hochmutem.  Na jubilejním běhu, který se poprvé konal s vyloučením dopravy, startoval rekordní počet 312 běžců a běžkyň.Více fotografií najdete na https://www.facebook.com/Cvokarskemuzeum/

Běžce i diváky se snažila před startem rozehřát rožmitálská Venkovanka. K ránu totiž bylo např. ve Starém Rožmitále minus 5,5 stupně a sluníčko dopoledne přidávalo na síle jen poskrovnu.