Milan Hochmut po zranění pátý

02.04.2018 07:46

Dva měsíce pauzy a pouhý týden tréninku se odrazily na umístění i na dosaženém čase dvojnásobného vítěze Milana Hochmuta při 62. ročníku silničního běhu Rožmitál – Březnice. Deset kilometrů uběhl včera při teplotě pouhých sedmi stupňů a za studeného větru za 32 minut 44 vteřin a za svým nejrychlejším časem z loňského roku zaostal téměř minutu.

Letošnímu závodu dominovaly nové tváře, které spolu s Janem Kreisingerem, jenž tady už dvakrát vyhrál, obsadily první čtyři místa. Hned za nimi dorazil starorožmitálský Milan Hochmut, když ve finiši v cílové rovince na březnickém stadionu předběhl další závodníky.

Běh Rožmitál – Březnice získává každým rokem na popularitě. Je to znát nejen ve stále se zvyšujícím počtu startujících, ale i na kvalitách běžců. Letos se navíc závodu zúčastnili borci z Francie, Maďarska a Belgie, přičemž belgická vytrvalkyně skončila v ženské kategorii na třetím místě.

Na Milanovi byla v cíli vidět velká únava

Vloni dobíhal s úsměvem na tváři

Většina vytrvalců, včetně Hochmuta, se letos vydala ze všech sil

Své běžecké možnosti si poprvé otestoval i Milan Hlaváč, rovněž ze Starého Rožmitálu