Mladší žáci vyhráli první turnaj v národní házené

25.01.2017 08:26

Na zimním halovém turnaji mladších žáků v národní házené v Přešticích, který se konal 22. ledna, byl tým Spartaku Rožmitál zařazen do tzv. nepostupové skupiny, v níž se dvoukolově utkala smíšená družstva hrající oblastní přebor mladších žáků.

Prvním naším soupeřem byly Litice, jež už měly za sebou jeden zápas. V úvodu zápasu byla na našich hráčích patrná nerozehranost a dlouhá cesta, ale dokázali jsme tento handicap překonat a zápas jsme dovedli do vítězného konce s výsledkem 8:4.

Bez přestávky jsme pak nastoupili k dalšímu zápasu proti Nýřanům. V tomto utkání soupeř vysunul obranu a tento presink nám v prostředí přeštické tělocvičny dělal v útočné fázi velké potíže. Soupeř zároveň dobře střílel a tak zápas skončil naší prohrou 4:7.

Následovala přestávka věnovaná posilnění hráčů a taktické přípravě na další dvoukolo. V zápase s Liticemi měli naši hráči zápas plně pod kontrolou a v klidu utkání 8:4 vyhráli.

Vyvrcholením turnaje pak byl druhý zápas s celkem Nýřan, ve kterém jsme se dokázali poučit z chyb z předešlého a dokázali jsme soupeře přetlačit. Výsledek 4:1 svědčí o tom, že prim hráli především obrany a oba brankáři. Zejména náš gólman přiváděl svými zákroky útočníky soupeře k zoufalství.

O vítězi při rovnosti bodů rozhodlo naše lepší skóre. V novodobé historii mládežnických týmů rožmitálské házené se jedná o první celkové vítězství na turnaji.

Poděkování za výborné výkony patří všem dětem, které se zimního halového poháru zúčastnily a svými výbornými výkony k tomuto výsledku přispěly: Martin Vaněk – brankář, Nora Vaňková, Johana Čípelová, Tereza Drechslerová, Jakub Brejcha a Jakub Vaněk – obrana, Michaela Antalová, Denisa Brejchová, Kateřina Karlíková, Pavel Metlička, Marek Jeníček, Matouš Hrdina – útok.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode