Maraton ve Frankfurtu: Hochmut v první stovce

25.10.2015 16:46

AKTUALIZOVÁNO ve 23.29 hodin

Po druhé si dnes 25. října 2015 Milan Hochmut ze Starého Rožmitálu zaběhl světový maraton ve Frankfurtu nad Mohanem a zdaleka překonal svůj výkon z loňska. Mezi muži, kterých se běhu účastnilo 8 871, doběhl na fantastickém 99. místě v čase 2:33:21 a zaostal jen o 27 minut za vítězným profesionálním běžcem Sisaye Kasayem z Etiopie. Oproti loňskému říjnu se Milan na stejné trati zlepšil o neuvěřitelných třináct minut a v celkovém pořadí se posunul o 108 míst dopředu.

V hlavni kategorii M, v níž soutěžil i vítězný Etiopan, skončil Milan Hochmut startující za Spartak Rožmitál, na 36. místě. Ze 43 zúčastněných Čechů byl druhý nejlepší. Celkem se ve Frankfurtu postavilo na start 14 565 profesionálních a amatérských sportovců.