Největší úspěch měla u dětí Smrtka

16.08.2025 00:39

V rámci výstavy Jeleni v áleji se válejí se před pěti lety pochlubil Jiří Trčka z Cvokařské ulice loutkovým divadlem. K zděděným hlavičkám zručně přidělal dráty ovládaná tělíčka ze dřeva, manželka a dcery ušily oblečky – a pak marionety i scéna ležely roky na půdě.

Jirka se však nechal přesvědčit, že tak krásné dílko má přece bavit děti a tak v sobotu 8. srpna 2020 – jako kdysi loutkář Matěj Kopecký – na vozejčku přivezl své dílo.

Loutek (některé, kdyby se našly hlavičky, by autor ještě dodělal) se s chutí chopily Vlasta Schwangmeierová se synem Viktorem a užaslým dětem předvedly, téměř jak profesionální loutkoherci, vlastní hru protkanou hádankami.

A která postava měla u dětí největší úspěch? Kašpárek? Kdepak! Smrtka! Inu, časy se mění a děti také.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode