Periskop končí

12.01.2021 08:26

Koncem roku 2020 skončil čtrnáctideník, ještě před pár měsíci týdeník, Periskop. Založen v roce 1990 přinášel informace z Příbramska, Sedlčanska, Dobříšska, ale také z Rožmitálska a Březnicka a občas přebíral i naše zprávy ze Starého Rožmiálu. Podobně jako, rovněž 30 let  v Hořovicích vydávané Podbrdské noviny, nevydržel v internetově covidové konkurenci úbytek inzerentů i čtenářů.

Oba zaniklé tituly převzalo do svého portfolia pražské vydavatelství A11, které vydává mimo jiné zdarma rozšiřovaný čtrnáctideník Náš region. Jeho již existující příbramská mutace bude nyní vycházet s titulem Náš region Příbram – Periskop.

Věřme, že příbramští redaktoři, kteří by měli zůstat z Periskopu, nový příbramský Náš region pozdvihnou, neboť doposud noviny přinášely především materiály vytvářené centrální redakcí a uveřejňované ve všech regionálních vydáních v republice a když už publikovaly něco z našeho kraje, tak to bylo dávno známé a zastaralé.

V této souvislosti se spekuluje i o konci Příbramského deníku, v němž je poslední dobou z Příbramska minimálně zpravodajství. Vydavatelství Vltava – Labe – Media je dlouhodobě ve ztrátě a asi je jen otázkou času, kdy vedení sáhne na regionální mutace Deníku.

Kdepak. V téhle době dělat ziskové tištěné regionální noviny, to už snad ani nejde!

Archivní snímek

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode