Po Brdech a do Cvokařského muzea s cyklobusem

21.04.2022 21:25

Po roční přestávce zaviněné pandemií koronaviru v sobotu 16. dubna opět vyjel cyklobus z Plzně do Brd. Linkový autokar na lince Plzeň - Příbram a zpět, doplněný vlekem pro 27 kol, pojede každou sobotu. Po měsíci dopravce vyhodnotí zájem cestujících a podle něj se rozhodne, zda spustí provoz také v dalším období i o nedělích a svátcích. ČTK to řekl zástupce ředitele ČSAD autobusy Plzeň Zbyněk Hupák.

Podle něj byl cyklobus v minulých letech turisty velmi oblíbený. Atraktivní je zejména trasa Věšín - Padrťské rybníky - Trokavec, která zavádí cykloturisty do nitra bývalého vojenského prostoru, do těsné blízkosti Padrťských rybníků.

"Brdský cyklobus je veden po běžné autobusové lince z Plzně do Příbrami přes Starý Plzenec, Spálené Poříčí, Míšov, Starý Rožmitál. Rožmitál pod Třemšínem a obslouží tak všechny turisticky atraktivní body brdských vrcholků. Opět jsou zavedeny také spoje z Příbrami do Míšova a opačně," uvedl. Na trase mohou cyklisté navštívit Padrťské rybníky, vrch Třemšín, Cvokařské muzeum ve Starém Rožmitíle, Rožmitál a Hornické muzeum v Příbrami.

Cyklobus vyjíždí z Plzně ze zastávky Stavební stroje na Letné v 07:35 hodin, z centrálního autobusového nádraží v Husově ulici pak v 07:55. V Plzni staví ještě na Chodském náměstí a na Slovanech. Z Příbrami odjíždí spoj v 10:00 s konečnou zastávkou Míšov, zpět z Příbrami do Plzně pak v 15:30. Převážet lze také elektrokola.

"Cyklobusy mohou využít pěší turisté i běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami linky," řekl Hupák.

Cena za přepravu osob se podle něj řídí zvláštním ceníkem podle vzdálenosti za ujetý kilometr. V cyklobusech jsou uznávány všechny státní slevy pro děti, studenty, seniory a další.

ČSAD autobusy poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné (20 procent) a o 15 procent nižší jízdné při bezhotovostní platbě z čipových karet ČSAD a Plzeňské karty. Cena za přepravu kola je bez ohledu na vzdálenost 30 Kč.

Jízdenky lze kupovat v různých nástupních místech, u řidiče nebo přes internet. "Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, mají ale automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku," uvedl Hupák. Další informace jsou na  www.csadplzen.cz/brdy .

Archivní foto

 

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode