Porážka doma může jednou mrzet

18.09.2016 12:19

AKTUALIZOVÁNO v 18.59 hod.

Spartak Rožmitál podlehl 18. září v pátém kole 2. ligy národní házené doma Šroubárně Žatec 14:16 po poločase 5:7.

Zápas lze okomentovat zcela laxně: Zbytečně ztracené utkání, v němž jsme mohli i zvítězit nebo alespoň remizovat. Útočníkům se při absenci Petra Melichara, jenž je stále zraněný, moc nedařilo, i když hodně chtěli. Vůle po vstřelení branky však přinášela velkou nervozitu.

Zejména v druhém poločasu byli naši se soupeřem v neustálém kontaktu a na jeho branky odpovídali stejně. Kolem 48. minuty vycítili dokonce šanci, že by mohli zápas ještě zvrátit, ale zbrkle ztracené míče při brejcích samozřejmě gól nepřinesly.

Je ovšem pravdou, že celý zápas Žatec vedl a nikdy jsme se k němu na míň než dvě branky nepřiblížili. Žatečtí hráči sestoupili z 1. ligy a jistě mají vážný zájem se do nejvyšší soutěže vrátit, a tak dali do utkání ve Starém Rožmitále všechno.

Dnešní duel, v němž dostali šanci všichni naši hráči v útoku, se hrál ze strany hostů velmi tvrdě, o čemž svědčí neobvykle vysoký počet karet, které rozdal rozhodčí Jiří Bláha. Žatec vyfasoval tři červené a tři žluté, my pouze jednu žlutou.

Sumář z utkání najdete v rubrice Házenkáři.

Marná snaha a bezradnost našich útočníků byla viditelná. Tolik by chtěli, ale nešlo to.