První zápas nové sezony jsme vyhráli

30.08.2015 12:07

AKTUALIZOVÁNO ve 12:47 a 16:31 hod.

V utkání prvního kola nového ročníku Západočeského oblastního přeboru v národní házené porazil Spartak Rožmitál ve svém modernizovaném sportovním areálu ve Starém Rožmitále celek Příchovic B 24:19 po poločase 13:12.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří už v první minutě vedli 1:0 a Rožmitálští až do konce prvního poločasu stále dotahovali jejich jednobrankový náskok. Ke zlomovému okamžiku došlo až po přestávce v 11. minutě, kdy se naši hráči konečně dostali v zápase do vedení, a to hned o tři branky 18:15. Před koncem utkání ještě náskok o dvě branky zvýšili.

Celkově bylo utkání nečekaně vyrovnané a zvláště v prvním poločase naši borci občas propadali beznaději. Na jaře skončilo béčko Příchovic v tabulce předposlední, 23 body za námi. A tak i návštěvníci očekávali hladké vítězství Rožmitálu. Nakonec se výhry dočkali, ale ve více než třicetistupňovém vedru na slunci byla perně vybojovaná.

Podrobnosti najdete v reportáži v rubrice Házenkáři.

První branka Rožmitálu v letošní sezoně. Petr Melichar jí vstřelil ve druhé minutě a vyrovnal stav utkání na 1:1.