Rožmitál – Blovice 18:12 (10:4)

10.04.2016 18:04

Vstup do prvního domácího utkání jarní části přeboru 2015/2016 s Blovicemi jsme měli stejný jako minulý týden v Příchovicích. Po sedmi minutách hry jsme vedli 3:0, Blovice v osmé minutě snížily na 1:3. Z následujícího útoku jsme šli do vedení opět o tři branky, pak ale soupeř skóroval třikrát v řadě a ve 14. minutě bylo srovnáno 4:4. Po zbytek prvního poločasu už naše obrana v čele s brankářem nedovolila hostům skórovat a když náš útok svoje šance bezpečně proměňoval, bylo z toho poločasové vedení 10:4.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný, do osmé minuty se rozdíl ve skóre nezměnil, vedli jsme 12:6. Pak se ale na deset minut odmlčel náš útok a hosté toho využili ke snížení na rozdíl čtyř branek. Naši útočníci se vzpamatovali až v 18. minutě a v následujících pěti minutách vstřelili čtyři góly, hosté se za to dobu prosadili pouze jednou a tak jsme ve 23. minutě vedli už 16:9. Blovičtí ale třemi trefami za sebou závěr zápasu zdramatizovali a čtyři minuty před koncem ve 26. minutě byl rozdíl jen čtyři branky. Do konce utkání se hosté už neprosadili, náš útok skóroval dvakrát a tak jsme v mistrovském duelu hraném v neděli 10. dubna 2016 zvítězili 18:12.