Rožmitál zahájil nový ligový ročník porážkou

02.09.2018 12:38

AKTUALIZOVÁNO v 14.48 a 17.19 hod.

Ani dvacet vstřelených branek dnes dopoledne nestačilo rožmitálskému Spartaku ve sportovním areálu ve Starém Rožmitále k slušnému výsledku. Nový druholigový ročník Rožmitalané zahájili vysokou porážkou od celku Plzně - Litic 20:28 po poločase 12:14.

Začátek utkání vůbec nenaznačoval, jaký bude konečný výsledek. Už ve čtvrté minutě jsme vedli brankami našich nejpilnějších střelců Šourka a Melichara 2:0 a po našem třetím gólu o minutu později soupeř raději měnil brankáře. Ovšem od sedmé minuty začal být průběžný stav velmi vyrovnaný. Buď to bylo nerozhodně nebo jsme vedli jen o jednu branku. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 25. minutě. Naši útočníci vyrobili dvě zbytečné chyby a po protiútocích soupeře to najednou bylo 10:12 v náš neprospěch. Spartakovci si sice vybrali oddechový čas, aby utkání opět zvrátili ve svůj prospěch, ale bylo to marné. Litice do konce prvního poločasu dvoubrankový náskok udržely.

Druhá půle už byla jasnou záležitostí a celých třicet minut jsme bohužel tahali za kratší konec. Soupeř pomalu navyšoval svůj náskok a nám nevycházelo vůbec nic. Nepomohlo ani zařazení Petra Melichara do obrany, ani vběhnutí Tomáše Fouse do hřiště na pár posledních minut. O osudu zápasu totiž bylo rozhodnuto již v polovině druhého poločasu, kdy hráči Litic vedli o čtyři branky a náskok pomalu navyšovali až na výsledný hrozivý rozdíl osmi gólů.

Nutno ještě poznamenat, že Roman Stöckl odehrál jenom pár minut, aby si otestoval, jak se mu hraje s vyléčenou zlomeninou prstu a v základní sestavě chyběli také Dušan Sadílek a Marek Hejra, jenž má utržený úpon bicepsu.

Naše sestava: M. Leiterman - P. Blažek, T. Fous, J. Stoklasa, J. Vondrášek - P. Šourek, J. Pazderník, J. Pičman, P. Melichar, R. Stöckl, J. Zemek

Branky: P. Šourek 13, P. Melichar 5, J. Pazderník 1 a R. Stöckl 1- za hosty: Rojík 12, Albl 8, Pelech 6, Mizler 2

V sobotu 8. září hraje Spartak v Ejpovicích a o den později v Kyšicích. Doma naše hráče uvidíme v neděli 16. září v půl jedenácté. To nastoupí proti celku z Raspenavy.