Ryba na Vltavě

21.12.2016 08:25

Český rozhlas stanice Vltava se ve vánočním čase činí a zařazuje do svého programu řadu děl rožmitálského skladatele a učitele Jakuba Jana Ryby, a to nejen nejpopulárnější Českou mši vánoční Hej, mistře. Tady je přehled, co vše bude Vltava od 23. do 24. prosince 2016 vysílat. Pravda, na některé skladby si bude muset člověk přivstat...

23. 12. v 4:45 hodin - Preludium

Hudební portréty na snímcích z archivu Českého rozhlasu Plzeň. Hraje Plzeňský rozhlasový orchestr. J. J. Ryba: Serenáda C dur. - Koncert pro violoncello a orchestr. (Plzeň)

23. 12. v 5:45 hodin - Partitury

J. J. Ryba: Vánoční píseň. Hraje Věra Heřmanová (varhany). - Koncert in Dis pro lesní roh a orchestr. Hrají František Langweil a Plzeňský rozhlasový orchestr, řídí Vít Micka. - Koncert pro housle a orchestr D dur. Hrají Marek Pavelec a Plzeňská filharmonie, řídí Tomáš Brauner. (Plzeň)

24. 12. v 5:45 hodin -  Partitury

P. J. Vejvanovský: Serenáda C dur. Hraje Komorní orchestr Bohuslava Martinů, řídí Jan Štych. - J. J. Ryba: Koncert pro  housle a orchestr F dur. Hraje Richard Kružík a Moravský komorní orchestr, řídí Richard Kružík. - Arcangelo Corelli: Concerto č. 8 op. 6 g moll Vánoční. Hrají I Musici.

24. 12. v 7:30 hodin -  Ranní koncert

J. J. Ryba: Chvalozpěv při vánoční slavnosti narození Krista Pána. Duchovní píseň pro sóla, sbor a orchestr (7 min).Zpívají Anna Hlavenková, Sylva Čmugrová, Jan Ondrejka, Roman Janál a Boni Pueri, sbormistr Pavel Horák. Hraje Komorní filharmonie Pardubice, řídí Marek Štryncl. - Libou písničku B dur. Pastorela pro mezzosoprán a komorní orchestr (4 min). Zpívá Magdalena Kožená. Hraje Capella Regia Musicalis, řídí Robert Hugo. - J. I. Linek: Sinfonia Pastoralis C dur (16 min). Hraje Česká komorní filharmonie, řídí Vojtěch Spurný.

24. 12. ve 22:00 hodin - Co se zdávna zvěstovalo

Rybova Česká mše vánoční jako místo paměti. Z textů Josefa Kroutvora, Karla Miloty, Aloise Jiráska, Jindřicha Šimona Baara, Jaroslava Seiferta, Jaromíra Zeminy a Martina C. Putny vybrala a s editorem posledního vydání "Rybovky" Vojtěchem Spurným hovořila Renata Klusáková

24. 12. ve 23:00 hodin - J. J. Ryba: Česká mše vánoční pro sóla, smíšený sbor, varhany a orchestr

Zpívají Michaela Šrůmová, Markéta Cukrová, Václav Čížek a Jaromír Nosek a Cappella Mariana. Hrají Pavel Černý a Symfonický orchestr Českého rozhlasu, řídí Vojtěch Spurný.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode