Srovnávací fotografie Rožmitálu budou pokračovat

12.07.2019 06:33

Náš seriál srovnávacích fotografií Jak to bylo tehdy a jak je to dnes, který v Novinkách vycházel pětadvacet týdnů, vyvolal mezi čtenáři velkou odezvu. Mnozí se vůbec poprvé podívali do nejskrytějších zákoutí Rožmitálu p. Tř., jiní se jen podivovali, jak vypadala místa, kterými denně procházejí, téměř před stoletím.

Pro milovníky historie Rožmitálu máme ale překvapení. Srovnávací fotografie budou od září pokračovat, ovšem úplně od někoho jiného a pojaté rovněž zcela jinak. Fotograf Václav Šourek ze Strýčkov nám dal svolení, abychom postupně zveřejňovali jeho fotografie, které podle starých předloh pořizoval ve městě na jaře roku 2011. A nebyl sám, kdo se na snímkování podílel. Někdy mu pomáhali rožmitálští občané, kteří se chovali tak, jako jejich předci na historických fotografiích. Vznikly tak pozoruhodné srovnávací obrázky, které si už teď můžete prohlížet na stěnách rožmitálské Zámecké hospody.

A jako chuťovku a zároveň jako návnadu na zářijový seriál už teď zveřejňujeme jednu z aranžovaných fotografií Václava Šourka.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode