Staroměstští hasiči se sešli U splavu – 1/2

07.01.2019 02:51

Rekordní účast provázela sobotní výroční valnou hromadu dobrovolných hasičů ve Starém Rožmitále. Při příchodu do sálu je ovšem čekalo překvapení, když jim hospodářka po zaplacení 140 Kč ročního členského příspěvku věnovala novou, tentokrát v plastu zalitou, členskou legitimaci. Hned koloval vtip, že nová karta opravňuje hasiče k neomezené konzumaci nápojů v hospůdce U splavu, kde se hromada konala. Samozřejmě tomu tak nebylo, ale na závěr sezení byli všichni pohoštěni smaženým vepřovým řízkem s brambory a pak také žloutkovými věnečky, které věnovala zrovna ten den narozeniny slavící Helena Knížková.

Jednání se kromě členů domácího sboru zúčastnili také hosté – místostarosta města Mgr. Pavel Bártl, František Polák za 9. okrsek hasičů a okresní komisi, Antonín Lévl za SDH Rožmitál, Ing. Petr Pazderník a Ing. Josef Hrdina za oddíl národní házené Spartaku Rožmitál. Dva posledně jmenovaní ovšem na schůzi vystupovali v dvojroli, neboť jsou ve Starém Rožmitále i dobrovolnými hasiči.

Po zahájení uctili přítomní minutou ticha památku dlouholetých členů, kteří v loňském roce opustili řady staroměstského hasičského sboru - Růženy Komancové a Michala Bučka. Paní Komancová byla aktivní členkou 17 let, pan Bučko 39 let.

Ve zprávě o činnosti vyzdvihl starosta sboru Milan Polák jak odbornou připravenost a společenskou aktivitu staroměstských hasičů, tak starost o mládež. V srpnu se naši hasiči podíleli na likvidaci dvou požárů polí s pšenicí, kdy společně s jedním družstvem rožmitálské JPO II doplňovali z Podzámeckého rybníka vodu do cisteren. Připravenost prokázali i při cvičení 9. okrsku v říjnu ve Vševilech, kdy se prověřovala dálková doprava vody.

V soutěžích celoročně dominují staroměstští mladí hasiči. Naposled to bylo vidět začátkem prosince, kdy vyhráli soutěž o Malý erb města Rožmitálu. Jednou si zasoutěžily i ženy a jak už bývá ve Voltuši zvykem – noční soutěž opět vyhrály.

Dokončení zítra.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode