V Brdech hoří

25.03.2015 16:12

AKTUALIZOVÁNO 26. března 2015

U pozorovatelny dopadové plochy v Brdech hoří. Požár vypukl ve středu 25. března 2015 odpoledne, na místě likviduje plameny dvacet hasičských vozů. Ve 13:45 byl vyhlášen 3. poplachový stupeň.

Oheň se ve vojenském újezdu stihl rychle rozšířit. „Požár se rozšířil na plochu o rozloze zhruba 300 x 500 metrů, hoří nižší porost, tráva i borůvčí,“ uvedl iDNES.cz mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Na místo se sjelo již dvacet cisteren, které přijíždějí hlavně z Příbramska a Berounska. Hasiči jsou však v hašení omezeni vojenským újezdem, v terénu je spousta kopečků, skal a dalších nerovností, které jejich práci komplikují. 

Zdeněk Velas, jednatel Sdružení dobrovolných hasičů Příbram - Březové Hory, jednotky, která má na místě dva vozy, uvedl, že se požár povedlo dostat pod kontrolu.

„Vše však záleží na povětrnostních podmínkách,“ řekl Velas.

Zatím není jasné, jak požár vznikl, jedna z možných příčin je však střelba vojáků, kteří ji na místě již druhým dnem cvičí.

„Je to zatím jen domněnka, ale je možné, že požár vznikl kvůli tomu, že tam již druhým dnem střílejí vojáci," dodal Holomčík.

Podle Holomčíka se zvažuje i povolání vrtulníku, avšak vojáci ho nemají a domnívají se, že je to zbytečné.

O požáru byl už informován i hejtman kraje a tajemník bezpečnostní rady kraje.

V 15:15, tedy za necelé dvě hodiny, velitel zásahu ohlásil lokalizaci, tedy moment, kdy oheň dostaly jednotky pod kontrolu. Požár už se tedy nešíří, hasiči jsou ale stále na místě a požářiště dohašují a kontrolují.

Převzato z www.idnes.cz

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode