Zázrak se nekonal

20.05.2018 12:22

AKTUALIZOVÁNO v 14.18 hod.

Když dnes nastupovali hráči Spartaku Rožmitál v 16. kole II. ligy národní házené doma k zápasu proti Baníku Most, dalo se tušit, že to pro nás bude utkání velmi obtížné. Vypadl totiž téměř celý útok základní sestavy: Petr Melichar – natažené lýtko, Roman Stöckl – zlomený malíček, Petr Šourek – úplně mimo. A k tomu ještě Josef Zemek má zánět šlach. Takže divákům div nevypadly ve Starém Rožmitále oči z důlků, když po mnoha letech nastoupil v útoku Pavel Jeníček (43). A nevedl si zle. V desáté minutě za stavu 0:4 dokonce vstřelil naši první branku (svou první mistrovskou po 17 letech). V útoku si zahrál výjimečně i obránce David Franěk, v obraně zase zaskakoval Zděnek Sadílek (44). A tak bylo naše mužstvo slepeno, jak se dalo.

Samozřejmě na hře to bylo znát, i když se hráči snažili, jak mohli. První poločas, jenž skončil 11:6 pro Most, jsme jakž takž se soupeřem drželi kontakt. Druhá půle byla ale ouvej. Nám zvlhl prach, a když už uschnul, tak mostecký brankář pochytal, co se dalo. Když jsme vstřelili gól, tak Mostečtí nám odpověděli hned třemi.

Zázrak se tedy nekonal. Po jasné převaze zvítězil Baník Most 24:13.

Reportáž z utkání najdete v rubrice Házenkáři.