Co všechno starorožmitálští hasiči vloni prožili – 1/2

14.01.2020 00:03

Na sobotní výroční valné hromadě staroměstských hasičů zrekapituloval starosta Milan Polák bohatou činnost sboru v minulém roce. Z jeho zprávy vyjímáme:

Už v polovině ledna se někteří členové zúčastnili plnění odznaků odbornosti mladých hasičů. Druhý měsíc roku byl ve znamení tradičního hasičského plesu v městském společenském centru, na němž staroměstské hasičky překvapily předpůlnočním předtančením. V nabitém sálu plesalo na 140 hasičů, hasiček i těch, kteří jejich pomoc v případě, nedejbože, požáru jistě rádi přivítají.

Osvěžte si pamět na https://www.staryrozmital.cz/news/na-plese-nezustala-volna-zidle/

Únor ovšem patřil i výroční valné hromadě 9. okrsku, jehož jsme součástí. Naše práce byla velmi dobře hodnocena, rozruch ovšem způsobil diskuzní příspěvek starosty Rožmitálu Ing. Josefa Vondráška, který pohrozil, že město může přestat financovat činnost jednotky JPO II/1 hasičů, neboť je povolávána k zásahům i mimo okrsek a dokonce okres a kraj. Vždyť každý třetí den vyjíždějí rožmitálští hasiči k zásahu. A to něco stojí.

Osvěžte si paměť na https://www.staryrozmital.cz/news/rozmitalsti-hasici-maji-kazdy-treti-den-poplach/

Jaro patřilo v obci masopustnímu průvodu, na jehož organizaci se hasiči aktivně podílejí, sběru železného šrotu, stavění máje a posledního dubna pálení čarodějnic.

Osvěžte si paměť na https://www.staryrozmital.cz/news/starym-rozmitalem-prosel-masopustni-pruvod1/

Na 1. máje organizují staroměstští hasiči už tradiční retro oslavy, na které navazuje spanilá jízda alegorických vozů na rožmitálské náměstí. Nejinak tomu bylo vloni.

Osvěžte si paměť na https://www.staryrozmital.cz/news/dsh-shd-opet-na-1-maje-a-take-jak-jinak-zazaril/

V prvomájovém průvodu opět excelovaly členky Divadelního spolku holek (DSH) při SDH, které přináší skvělou náladu i členům hasičského sboru při životních výročích.

Připomeňte si některé akce spolku na https://www.staryrozmital.cz/dalsi-serialy/divadelni-spolek-holek-sdh-stary-rozmital/

Velkou výzvou pro náš sbor bylo pořadatelství závodu požárnické všestrannosti v rámci hry Plamen pro družstva mladých hasičů a dorostu v areálu u Sobenského rybníka. „Úspěch této celodenní soutěže ukázal, že náš kolektiv je schopen dobře spolupracovat a dělat dobré jméno celému sboru“, dodal Milan Polák při poděkování všem, kteří se na akci poslední březnovou sobotu podíleli.

Osvěžte si paměť na https://www.staryrozmital.cz/news/staromeststi-hasici-rozhoreli-plamen/

Pokračování zítra.

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode