Nový server o CHKO Brdy

15.06.2015 09:21

Na našem webu jsme podrobně sledovali vývoj kolem Vojenského újezdu Brdy, půtky mezi jeho zastánci a odpůrci, legislativní cestu zákona navrženého ministrem obrany Stropnickým i jeho schvalování v parlamentu a konečné posvěcení prezidentem.

Rozhodujícím datem v této souvislosti byl 12. prosinec 2014, kdy zákon schválila Poslanecká sněmovna (viz naše zpráva https://www.staryrozmital.cz/news/zruseni-vu-brdy-jak-kdo-hlasoval/ ).

K poslednímu dni letošního roku tedy zanikne Vojenský újezd Brdy a hned následující den, 1. ledna 2016, by mělo vejít v účinnost nařízení vlády, kterým se zřizuje Chráněná krajinná oblast Brdy.

Brdy se tedy otevřou turistům a ti budou potřebovat informace. Vstříc už jim vyšel Mgr. Jaroslav Hodrment vydávající internetový informační server https://www.pribramsko.eu/ . Letošního 1. března spustil nový server https://www.turistika-brdy.cz/ . Čtenáři už teď v něm najdou spoustu zajímavých informací o bývalém vojenském újezdu, ale i články s otazníky, které přípravu CHKO provázejí.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode