Příběh rožmitálské kanalizace ještě nekončí 2/9

05.12.2016 05:07

V Rožmitále zavládla nad výběrem firmy, která jistě zdárně kanalizaci provede, opatrná, ale přesto spokojenost. Vždyť Vodní stavby zde kdysi bývaly synonymem pro velká stavební díla jako bylo pražské metro a pro dobrou kvalitu odvedené práce. Jejich generálním ředitelem byl Karel Polák, který to z malé osady Hutě pod Třemšínem dotáhl od vyučeného zedníka až na ministra stavebnictví a z regionu zaměstnal řadu lidí.

Vodní stavby Rokycany s.r.o. však měly s Vodními stavbami Karla Poláka společný jen matoucí název. Rokycanskou firmu založil její jediný vlastník a jednatel jen dva roky před vítězstvím v rožmitálském tendru a stavební činnost si doplnil v obchodním rejstříku dokonce jen jeden rok před ním. Firma byla kapitálově poddimenzována a špatný peněžní tok ji mohl rychle ohrozit, i když stejný člověk vlastnil v té době ještě firmu Ryta s.r.o. a v první polovině roku 2011 si nechal zaregistrovat další dvě firmy – Vodní stavby Plzeň s.r.o. a eR-Holding a.s.

Výstavba kanalizace v Rožmitále bylo lákavé sousto, neboť z převážné většiny byla dotována státem a potažmo financemi z Evropské unie. A jak se ví, platby se sice mohou opozdit, ale státní úředník vždycky uzavřené dohody dodrží a peníze nakonec přijdou.

25. září 2009, necelé dva měsíce po výběrovém řízení, uzavírá město s Vodními stavbami Rokycany s.r.o., smlouvu o dílo na výstavbu kanalizace za 70 miliónů Kč. Stavba bude, jak se majitel Vodních staveb Rokycany zavázal, zahájena 15. února 2010 a dokončena 22. října téhož roku. Technickým dozorem investora, tedy města, byla pověřena firma Ingem inženýrská a.s. z Plzně.

Starý Rožmitál, Železná ulice, říjen 2010

Starý Rožmitál, Rybova ulice, říjen 2010

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode