Rybova ulice byla slavnostně předána občanům

01.11.2013 18:18

Několikrát jsme se už v Novinkách věnovali důkladné rekonstrukci a modernizaci Rybovy ulice, jež tvoří tepnu Starého Rožmitálu. Nové sítě, dlážděné chodníky, hlaďoučký asfalt, zasetý trávník, fešácké autobusové zastávky – takhle pěkně naše Rybovka ještě nikdy nevypadala. Lze si jen přát, aby nám dlouho vydržela.

1. listopadu 2013 zorganizoval městský úřad slavnostní ukončení rekonstrukce ulice a její předání občanům.

Z původních plánovaných 15 mil. Kč, které měla rekonstrukce a modernizace stát (náklady zahrnovaly i rekonstrukci ulic Pod Topoly a Bezděkovská) se podařilo ještě dost peněz ušetřit. Z toho měl jistě radost ředitel Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy Tomáš Novotný, jenž byl mezi hosty slavnostního aktu. V krátkém proslovu pronesl slova chvály na rožmitálskou radnici, která dovede skvělým způsobem připravit projekty, na které nám pak Evropská unie ráda přidá eura a korunky. Ostatně právě tato stavba byla významně financována Evropskou unií. Při této příležitosti si však posteskl, že se Nečasově ani Rusnokově vládě nepodařilo zabránit vracení 30 mld. Kč zpátky do evropských fondů, protože je republika nedokázala kvůli chybám žadatelů do konce roku vyčerpat. To by bylo bývalo  zrekonstruovaných místních ulic! Ostatně na ty lze z peněz Evropské unie přispívat teprve od roku 2009.

Do rozpočtu na stavbu významně přispěl také Středočeský kraj, za který přijel do Rožmitálu samotný hejtman Josef Řihák. Jak podotkl, do Rožmitálu jezdí rád, protože město hýří aktivitou ve prospěch občanů a může jít ostatním obcím příkladem v čerpání dotací.

Slavnostního zprovoznění Rybovy ulice se zúčastnili i další významní hosté, mezi nimi zástupci benešovské firmy BES, která rekonstrukci prováděla, zástupci osadního výboru Starého Rožmitálu, pracovníci městského úřadu a řada dalších.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na poslance Parlamentu ČR a starostu Rožmitálu p. Tř. Josefa Vondráška, který měl úvodní slovo. V něm poděkoval všem zainteresovaným za pomoc, vstřícnost a dobře vykonanou práci. Naše poděkování pak patří právě J. Vondráškovi, který se nejvíce o rekonstrukci a modernizaci Rybovy ulice zasadil. A co víc: Už získal dotaci na rekonstrukci dalších rožmitálských ulic!

Dva nejvyšší protagonisté slavnostní události: Josef Vondrášek a Josef Řihák.

Pásku přestřihli (zprava): Ředitel ROP Střední Čechy Tomáš Novotný, Josef Vondrášek a Josef Řihák.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode