Silnice se opravuje tempem 17 metrů za den

11.04.2019 05:22

Přes půl roku budou trvat komplikace na ani ne čtyřkilometrovém úseku silnice I. třídy č. 19 mezi okružní křižovatkou v Rožmitále pod Třemšínem a Věšínem. Metrostav, který zakázku Středočeského kraje získal, opravuje živičný povrch a odvodnění.

K řízení provozu na opravované silnici je podle veřejné vyhlášky krajského úřadu použita semaforová soustava, která automaticky zajišťuje své nastavení tak, aby „pružně reagovala a pokrývala denní variaci intenzity dopravy, tedy automaticky upravovala signální plán tak, aby byla nastavena maximální propustnost ve směru převládající intenzity dopravy.“

Chce se věřit, že tomu tak je. K neuvěření je ale to, že po zkušenostech s předloňskou půlroční opravou mostku přes čůrek ve Vranovicích, která zavinila nejméně jednu nehodu na objízdných úzkých cestách 3. třídy, se stává dlouhá doba oprav silnic na Rožmitálsku patrně jakýmsi standardem. Oprava devatenáctky, která prochází m. j. katastrálním územím Starého Rožmitálu, bude opět trvat velmi dlouho: tentokrát sedm měsíců od 1. dubna až do 31. října.

Nedalo nám to a spočítali jsme, že Metrostav opraví denně v průměru necelých 17 metrů. Kdo nevěří, ať počítá s námi: Opravovaný úsek měří přesně 3 600 metrů a na opravu je naplánováno celkem 214 dnů.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode