Silniční most pod Smrčíčkem mizí před očima

13.07.2019 02:52

O opravě silnice I/19 mezi Rožmitálem p. Tř. a Věšínem, jež potrvá do konce října, jsme již informovali v dubnu, o výměně mostu pod Smrčíčkem, která probíhá v těchto dnech a týdnech ještě ne.

Počínaje 1. dubnem se rozeběhly práce na opravě silnice v délce 3 520 metrů počínaje kruhovým objezdem před Rožmitálem a konče Věšínem. Oprava povrchu vozovky byla rozdělena na čtyři úseky a s novým podložím a asfaltovým povrchem se svezla i důkladná rekonstrukce odvodnění vozovky.

Na jejím povrchu se vyskytovaly podélně vyjeté koleje, divoké, podélné, příčné, mozaikové a rozvětvené praskliny a výtluky. Celý opravovaný úsek byl postižen velkým množstvím výsprav asfaltovým betonem prováděným za horka. Tak se to alespoň píše v důvodové zprávě Ředitelství silnic a dálnic. Zakázku v hodnotě 60 milionů korun bez DPH získal Metrostav a.s.

Minulý měsíc se na inkriminovaném úseku začalo také s kompletní stavbou nového mostu č. 19-014 přes Bukovský potok, respektive samozřejmě nejdříve s demolicí starého. V těchto dnech byl zprovozněn provizorní most vedoucí po levé straně komunikace. Hodnota zakázky zahrnující i prozatímní přemostění, kterou také vypsalo ŘSD, je 16 milionů Kč bez DPH. Realizací byla pověřena firma N+N - Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice s.r.o.

Kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem bude tedy ještě trvat půl roku. Vše by mělo být hotovo na letošního Silvestra.

Poznámka pro obyvatele Starého Rožmitálu: Ti mají teď příležitost se podívat, jak vypadá dočasný most, po kterém budou někdy v Luhu jezdit. Jen co na zbourání starého a stavbu nového budou peníze.

Most přes Bukovský potok jak jsme ho znali ...

... a jak vypadá nyní

Provizorní přemostění

Teď opravovaný úsek vozovky včetně mostu je dost dlouhý, takže řidiči se u semaforu musí obrnit trpělivostí

Rekonstrukce silnice I/19 ovlivňuje i provoz na místní komunikaci ve Starém Rožmitále

 

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode