Staroměstská dětská liga byla úspěšná

30.08.2014 21:48

V neděli 24. srpna 2014 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů ve Starém Rožmitále nultý (zkušební) ročník nové hasičské soutěže, tentokrát pro děti. Deset let pořádali staroměštští memoriál na počet svého zasloužilého člena Aloise Jedličky, a nyní založili novou tradici se soutěží, která je věnována nejen A. Jedličkovi, ale také jeho zeťovi Alexandru Naďovi, rovněž dlouholetému členu sboru.

I když dopoledne prudký déšť pocuchal organizátorům nervy, po poledni, kdy soutěž začala, se dokonce objevilo i slunce a bez deště vydrželo celé odpoledne.

Do klání v požárním útoku nastoupilo pět dětských družstev – z Březnice, Suchodolu, Rožmitálu p. Tř, a dvě družstva domácích. Po lítých výkonech, kdy v chladném počasí byla řada dětí zlitých, si vybojovali první místo mládežníci ze Suchodola s vynikajícím časem 18,96 sek.  Výborným výkonem ve druhém kole se posunulo na celkové druhé místo s časem o osm vteřin horším družstvo SDH Starý Rožmitál I a třetí skončili Rožmitálští. Bramborové medaile za čtvrté místo si odnesla děcka druhého družstva pořadatele a na pátém místě se umístila Březnice.

Přestávky vyplňoval bohatý a zajímavý program. Nejdříve předvedli své umění v paintballu Březničtí žoldnéři, pak si střihly mimo soutěž požární útok starorožmitálské hasičky převlečené za rozšafné hospodyňky a vyvrcholením přestávkových zábav byla premiéra nového divadelního představení Starorožmitálského hasičského divadelního spolku (SHDS) s názvem Berková jde do potoka pro vodu.

Celé odpoledne se náramně vydařilo a na dvě stě návštěvníků se mělo pořád na co dívat. Hasiči SDH Starý Rožmitál si mohou poblahopřát a po dnešních zkušenostech už připravovat ostrý start do prvního ročníku Staroměstské dětské ligy v roce 2015.

Další informace z povedeného odpoledne včetně fotografií naleznete na:

https://www.staryrozmital.cz/news/v-premiere-souteze-hasicatek-zvitezily-deti-ze-suchodola/

https://www.staryrozmital.cz/news/pozarni-utok-si-strihly-i-hospodynky/

https://www.staryrozmital.cz/news/senzacni-zlepseni-staromestskych-mladych-hasicu/

https://www.staryrozmital.cz/news/xxx1/

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode