Tvoří se soutěžní družstvo žen

15.11.2014 16:40

Z dobře informovaných pramenů se nám doneslo, že před jarní sezonou hasičských soutěží vydatně posiluje staroměstské ženské družstvo, které se teprve vlastně dává dohromady. Jeho jádro tvoří členky VSDNVTPHIJVUPSDHSR (Volného sdružení divadelních nadšenců, všelijakých to příznivců hereckých i jiných výstupů uměleckých při SDH Starý Rožmitál).

Ale abychom se dostali k tomu hlavnímu – kdo tedy k 1. lednu 2015 posílí starorožmitálský hasičský sbor. Jsou to Martina Kohelová, Petra Černá (obě ze Starého Rožmitálu) a Aneta Urbanová z Hovorčovic.

Na poslední členské schůzi Sboru dobrovolných hasičů ve Starém Rožmitále, která se konala 15. června 2014  (viz https://www.staryrozmital.cz/news/hasici-hodnotili-na-clenske-schuzi-pulrok-cinnosti1/, se totiž starosta Jiří Plachý ve svém diskuzním příspěvku jen tak nenápadně zmínil, že by hasičky – vzhledem k jejich vysokému počtu ve sboru – mohly dát dohromady soutěžní družstvo. Plachého poznámka tenkrát vzbudila v sále všeobecné veselí, hlavně mezi ženami. A hle!

Neuplynuly ani čtyři měsíce a ženské družstvo staroměstských hasičů se začalo dávat dohromady. Však aby také ne! Na předpremiéře Staroměstské dětské ligy si domácí hasičky o přestávce jen tak z legrace střihly požární útok – a světe div se – ač netrénované, nesehrané a v papučích, zástěrách a čepcích, dosáhly hned napoprvé slušného času.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode