Životní jubileum Blanky Pazderníkové

29.11.2019 00:36

Pozítří oslaví významné životní jubileum paní Blanka Pazderníková, která patří mezi výrazné osobnosti Rožmitálu pod Třemšínem. Žije sice ve Starém Rožmitálu, avšak lidé ji znají především z města, kde na náměstí vlastní už řadu let prodejnu Drogerie – knihy.

Přestože prodávat knížky na malém městě je samozřejmě prodělečné, nedá na ně letošní jubilantka dopustit, a to zvláště když se vztahují k Rožmitálu a rožmitálskému regionu. Dokonce sama nabádá autory, aby o Rožmitálsku nějaký spis vydali. Ale nejsou to jen knihy. V obchodě lze nalézt také všemožné suvenýry, pohlednice, hrnečky, cédéčka a dývídýčka, kalendáře atd. – samozřejmě z a o Rožmitálu. Vždy má radost, když se jí podaří v nabídce velkoobchodu najít předmět, jenž by snesl obrázek zámku či starorožmitálského kostelíka.

Oslavenkyně byla rovněž jedním z iniciátorů petice na záchranu rožmitálského zámku před dvěma roky, kdy organizovala distribuci podpisových archů, vedla evidenci podpisů, shromažďovala ohlasy v tisku a v neposlední řadě dala dohromady veškerou dokumentaci pro zámecké majitele.

Jubilantce přejeme, aby se jí i nadále drželo zaujetí a elán pro věci veřejné a samozřejmě plné zdraví!

Tradiční stánek Blanky Pazderníkové na rožmitálském vánočním jarmarku

S kulturou je spojena po celý život. Před lety i jako organizátorka kulturního dění v Rožmitále

 

 

 

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode